Hotele w Warszawie  Informacje Turystyczne Mapa Warszawy Artykuły o Warszawie  Nieznana Warszawa


Lazienki Królewskie

O Pałacu na Wodzie, o Teatrze na Wyspie, pomniku Szopena i innych historycznych punktach w tym największym i najbardziej znanym w Warszawie parku można przeczytać w każdej publikacji turystycznej traktującej o Warszawie. Nie z każdej natomiast można dowiedzieć się o wiewiórkach terrorystkach. Późnym latem czy jesienią idąc na spacer do Łazienek w celu obejrzenia Palmiarni, Pałacu czy po prostu, żeby się zrelaksować w żadnym przypadku nie należy zapomnieć o zapasie orzechów. W przeciwnym razie można zostać wpisanym na wiewiórczą czarną listę i nigdy już nie zaznać sympatii tych małych, rudych stworzeń. Wiewiórki robiąc zapasy korzystają ze wszystkich dostępnych źródeł. Orzechy zabierają prosto z ręki, a czasami nawet wspinają się po spodniach i zaglądają do kieszeni. Poza wiewiórkami wdzięcznymi nakarmionymi będą kaczki, pawie czy monstrualnych wielkości karpie pływające w królewskim stawie.
Spacer po Łazienkach będzie miał zbawienny wpływ na każdą zapracowaną i zmęczoną duszę.

Użyteczne informacje: Łazienki Królewskie wraz z przepięknym Pałacem na Wodzie były wybudowane, by służyć monarchom polskim jako rezydencja letnia. Pałac Ujazdowski został wybudowany przez książąt mazowieckich, a inne zabudowania wzniesione były z inicjatywy króla Stanisława Augusta. Dzięki kolekcjonerskiej żyłce króla Stanisława Augusta obecnie w budynku Pałacu znajduje się muzeum.

Do Łazienek dojechać można autobusami linii: 116, 166, 180 oraz 195. Autobusy te zatrzymują się dokładnie naprzeciwko głównej bramy do parku (przystanek "Łazienki Królewskie").


Š2006 BookWarsaw - Hotele w Warszawie: Oceny i Rezerwacje